DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy – to wyjątkowe święto. Nic dziwnego, że tradycja obchodów tego dnia sięga już Starożytności. Cieszę się, że w czasach nowożytnych w naszym kraju ktoś sprytnie wymyślił, byśmy obchodzili je w maju, kiedy Matka Natura przebudzona do życia obdarowuje nas feerią wiosennych barw, zapachów i ciepłem promieni słonecznych.

Dzień Mamy to dzień, w którym zdajemy sobie sprawę, że w całym natłoku codziennych spraw i obowiązków, wykonujemy coś ważnego; coś pięknego. Kawał dobrej roboty, za który w tym dniu ktoś chce nam bardzo podziękować.

Bo każda Mama to czarodziejka

Która potrafi wyczarować prawdziwą ucztę z kawałka kurczaka, porcji warzyw i torebki kaszy. Czarodziejka, która w magiczny sposób zamienia mąkę, jajka i cukier w najpyszniejszy na świecie tort urodzinowy. Potrafi, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przyszyć ucho króliczkowi, naprawić ulubioną sukienkę, która podarła się podczas wchodzenia na drzewo i nakleić czarodziejski plasterek, by zdarty łokieć w mig przestał boleć. A cztery ściany, kilka szafek i kanapę potrafi zamienić w prawdziwy dom, w którym czujemy się tak dobrze i bezpiecznie.

Bo każda Mama to tajny detektyw

Który bez trudu znajduje brakujące skarpetki, zaginiony zeszyt od polskiego, misia z klapniętym uszkiem i książeczkę o delfinku. Która wie, gdzie można znaleźć najlepsze lody w całym mieście. Która potrafi zlokalizować sklep z bibułą o 7:30. Która zawsze znajduje sposób – na wszystko!

Bo każda Mama to superbohaterka

Która potrafi walczyć z natarczywym komarem i psem sąsiada, co ciągnie za nogawkę. Która wprowadza pokój na świecie, rozdzielając skłócone rodzeństwo i proponując kompromis nie do odrzucenia. Która wie, jak za pomocą jednego ciasta czekoladowego zjednać sobie przychylność domowników.

Bo każda Mama to wyjątkowa kobieta

Która całe życie czekała na to, by zostać Matką. Której serce wydaje się nie mieć dna, bo mieści w sobie bezkresną miłość do swoich dzieci. Która nie tylko zawsze wie, co powiedzieć, lecz wie także, kiedy lepiej jest przemilczeć. Która posiada niezwykły, właściwy jedynie matkom dar matczynej intuicji, która nigdy nie zawodzi.

Bo każda Mama to niezwykła osoba.

Kochana. Dobra. Najlepsza. Pełna ciepła. Troskliwa. Wrażliwa. Dbająca. Pomysłowa…

Dzień Mamy to wyjątkowy dzień – dzień każdej z nas – równie wyjątkowych.

Happy Mother’s Day!

PS Przypominam przy okazji, że zapisując się na mój newsletter, otrzymacie w prezencie wyjątkowy ebook z przepisami na Dzień Mamy. Wyjątkowy – bo przygotowany przez moje Dzieci w ramach prezentu na Dzień Mamy!

tylkomama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top
%d bloggers like this: